اصفهان بیدار

کار فرهنگی باید تخصصی باشد/ لزوم هم فکری و هم افزایی فعالان فرهنگی در سطوح مختلف

کدخبر: 75399
مهر ۲۹, ۱۳۹۶ در ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

به گزارش خبرنگار اصفهان بیدار، [1] مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در افتتاحیه دوره نفحات ویژه فعالان فرهنگی بسیج استان اصفهان گفت: این جمعیت بخش کوچکی از فعالان فرهنگی بسیج استان اصفهان هستند که در این دوره شرکت خواهند کرد.

سرگرد میثم رضوانپور تصریح کرد: امروز دوره بسیار خوبی آغاز شده و اساتید مجربی مطالب مفید را در این دوره تدریس خواهند کرد.

وی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی گفت: سال های گذشته فعالیت های عمومی مانند برگزاری یادواره های شهدا و فضا سازی و… به عنوان کار فرهنگی شناخته شده بود اما در جامعه امروز ما کار فرهنگی باید تخصصی باشد؛ البته پیش از نیز تخصصی بود اما کمتر کسی نگاه درست و کارشناسی شده به این حوزه مهم داشت.

رضوانپور در ادامه گفت: اگر فعالان فرهنگی کارشناس و متخصص نباشند و کار تخصصی نکنند دچار مشکل خواهند شد چراکه همه فعالیت های دشمن تخصصی، کارشناسی شده و برنامه ریزی شده است.

وی با تشبیه جبهه فرهنگی به جنگ سخت گفت: همه ما در جنگ نرم در خط مقدم هستیم اما فقط رگبار می زنیم در صورتی که برای مقابله با این دشمن نیاز به تک تیر انداز داریم.

رضوانپور ادامه داد: مشکل ما با قناصه زن های جبهه مقابل است و برای مقابله با آن باید تک تیرانداز تخصصی داشته باشیم، تک تیرانداز هایی که در دوره های توانمند سازی افسران جنگ نرم توانمند خواهند شد.

وی با بیان اینکه هر روز با یک فضای ضد فرهنگی جدیدی رو به رو می شویم گفت: یک فعال فرهنگی نمی تواند در چندین مسئله مانند اعتیاد، فرق و ادیان، خانواده، سبک زندگی و… کارشناس و صاحب نظر باشد.

مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در ادامه گفت: کارهای فرهنگی جزیره ای و عمومی قابل توجه و خوبی در اصفهان انجام می شود اما کافی نیست و باید کار تشکیلاتی و صحیح انجام شود.

این فعال فرهنگی ادامه داد: نباید کار فرهنگی را در هر سطحی به یک مجموعه و چند نفر محدود کنیم؛ کار تشکیلاتی فرهنگی را باید به صورت مداوم گسترش داد.

رضوانپور خطاب به فعالان فرهنگی حاضر در جلسه گفت: یکی از مزیت های این دوره این است که فعالان فرهنگی به منظور هم فکری و هم افزایی چند روزی را کنار یکدیگر باشند و با قدرت و توانایی بیشتری در اصفهان به فعالیت خود ادامه دهند.

مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان اذغان کرد: ما نیاز به یکپارچه شدن داریم و برای این یکپارچه شدن باید جبهه فرهنگی تشکیل بدهیم؛ این اردو می تواند بستر مناسبی برای هماهنگ شدن فعالان فرهنگی اصفهان باشد.

رضوانپور گفت: یکی از هدف های دوره تشریح ماموریت های فرهنگی است تا فعالان این عرصه با یکدیگر هم محور باشند و در یک جهت حرکت کنند.

انتهای پیام/۵۳۸۰۰


[1] اصفهان بیدار،: http://esfahanebidar.ir/