• کدخبر: 75506
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۵

مدیر روابط عمومی استانداری: مدیرکل برنامه و بودجه زمان اختصاص اعتبار به شرق اصفهان را اعلام می کند/ مدیرکل برنامه و بودجه: مصوبه ای به دست ما نرسیده است

هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود، با اختصاص مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور جبران خسارت و رفع کمبود منابع آبی در منطقه شرق استان اصفهان، و ساماندهی وضعیت قنات ها و رودخانه زاینده‌رود موافقت کردند؛ حال آن که مدیرکل برنامه و بودجه استان می گوید: خبری ارسال چنین مصوبه ای به استان اصفهان نیست!

هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه خود به ریاست رئیس‌جمهور با اختصاص مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور جبران خسارت و رفع کمبود منابع آبی در منطقه شرق استان اصفهان و ساماندهی وضعیت قنوات و رودخانه زاینده‌رود موافقت کردند.
بر همین اساس خبرنگار صاحب نیوز، زمان و چگونگی اختصاص این بودجه و مسیرهای استفاده آن را از مسئولان مربوطه پیگیری کرد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری اصفهان، در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، گفت: چگونگی تخصیص این اعتبار و زمان آن را مدیرکل برنامه و بودجه استان خبر دارد و زمانی که، این اعتبار به استان برسد، تخصیص آن به دستگاه های مربوطه در استان برعهده اداره کل برنامه و بودجه استان خواهد بود.

این مسئول، با بیان اینکه، اطلاعی در این رابطه نداریم، خاطرنشان کرد: پس از این که این بودجه به دستگاه مجری این طرح تخصیص پیدا کرد، آن دستگاه با استانداری هماهنگ عمل خواهد کرد و لذا معاونت‌هایی در سطح استانداری مانند معاونت عمرانی یا معاونت امور اقتصادی و منابع انسانی در این زمینه پاسخگو خواهند بود.

وی ادامه داد: اما در بدو امر این که چه زمانی این بودجه اختصاص پیدا می کند و چگونگی تخصیص، بر عهده اداره کل برنامه و بودجه استان اصفهان است.

ایجاد اشتغال جایگزین؛ اولویت استاندار اصفهان برای شرق اصفهان

قائدیها در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با اولویت های استاندار اصفهان، در رسیدگی به مشکلات این منطقه، تصریح کرد: در صحبت های آقای مهرعلیزاده، اولویتی که توسط وی در نظر گرفته شده است، با توجه به کمبود آب و استمرار خشکسالی، بحث ایجاد اشتغال پایدار برای این منطقه است.

مدیر روابط عمومی استانداری اصفهان همچنین، با بیان اینکه اشتغال پایدار در راس اولویت های استان در این منطقه است، خاطرنشان کرد: تغییر الگوی کشت و استفاده از گیاهانی که آب کمتری نیاز دارند و محصولات کم آب از اولویت های استاندار برای این منطقه خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، در همین رابطه در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، اظهار کرد: باید منتظر بمانیم تا مشخص شود ابلاغ اعتبار چه چیزی خواهد بود و به چه منظوری اختصاص پیدا کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان با بیان اینکه باید مشخص شود این ابلاغ اعتبار بابت جبران بوده و یا تامین آب است، عنوان کرد: مهم این است که مشخص شود این تامین اعتبار در چه بخشی خواهد بود و تا زمانی که این مصوبه به دست ما نرسد، هیچ نکته  و حرفی نمی توان گفت.

وی اذعان کرد: هنوز مصوبه ای به استان در این زمینه ابلاغ نشده است و زمانی که این مصوبه ابلاغ شد می توان در این زمینه اظهار نظر کرد.

اکبری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با اولویت های کاری در این منطقه، خاطرنشان کرد:  شرق اصفهان مشکلات آبی دارد و اگر آب برای این منطقه تامین شود بقیه مشکلات مرتفع خواهد شد.

حسن کامران، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه سفر خود به منطقه شرق اصفهان از حضور مسئولان کشوری در این منطقه خبر داد و بیان کرد: در پیگیری های انجام شده از مسئولان کشوری، مقرر شد تا مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال به شهرداری نصرآباد پرداخت شود تا بتوان در اجرای بهتر خدمات شهری به کمک شهرداری بیاید، زیرا اگر خدمتی از ارگان ها در شهر ارائه شود، مردم نتیجه آن را خواهند دید.

این نماینده مجلس با بیان این که با اجازه مقام معظم رهبری اجازه برداشت از صندوق ذخیره ارزی برای ایحاد اشتغال داده شد؛ گفت: تا دو هفته دیگر ضوابط اجرایی این تسهیلات اعلام می شود و متقاضیان می توانند پس از اعلام  با ارائه طرح اشتغال در سامانه مربوطه ثبت نام و از این تسهیلات که برای روستاها و شهرهای کوچک است، استفاده کنند.

حال با توجه به مصوبات هیئت وزیران و و نیز قول های مساعد مدیران دولتی به نماینده ها و مردم اصفهان باید منتظر ماند و دید که آیا این مصوبه ها، به سرنوشت مصوباتی دچار می شود که یا به طور کلی اجرا نمی شود و هیچ گانه نامه آن به استان نمی رسد و یا در صورت شروع روند کار دچار بروکراسی اداری می شود و به طور کلی ابتر می ماند، و یا این بار مسئولان به فکر مردم رنج دیده شرق استان افتاده اند و می خواهند یکی از وعده های خود به مردم این منطقه را محقق کنند، تا شاید دردی از روی دردهای این مردم برداشته شود.

گزارش از: محمدصادق رحمتی

انتهای پیام/

درج دیدگاه

آخرین اخبار