• کدخبر: 75657
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۴۹ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی:

مسؤولان با احساس وظیفه، پیگیر مطالبات مردم باشند/ قبل از انقلاب مردم اجازه عرض اندام نداشتند

موسوی لارگانی گفت: اگر مسؤولان در هر جایگاهی احساس وظیفه کنند و تمام تلاش خود را در رفع دغدغه‌ها و مطالبات مردم قرار دهند و مردم را از خود بدانند قطعاً مسائل اقتصادی و معیشتی هم مشکل‌ساز نخواهد بود.

به گزارش اصفهان بیدار، حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: استان اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی سهم بسیار ارزشمند و شریفی داشته و اولین شهری بوده است که با فعالیت مردمی باغیرت خود علیه حکومت شاهنشاهی حکومت‌نظامی شکل‌گرفته است و در ایام‌الله دهه فجر جوانان استان اصفهان برای ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی جلودار بودند.

وی افزود: باگذشت نزدیک به ۴۰ سال از انقلاب اسلامی هنگامی‌ که در کتب تاریخی بررسی می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که وجود بابرکت پیامبر اسلام هم در همین سال به بعثت رسیدند که این نشان از عظمت انقلاب اسلامی و تکامل آن دارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به توفیق الهی دستآوردهای نظام اسلامی آن‌قدر زیاد است که در چند جمله نمی‌توان آن را بیان کرد اما یکی از مهم‌ترین دستآوردهای انقلاب که استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود فراگیر شد و جلوی سوءاستفاده از افرادی که فقط شعار آزادی داده و در عمل خبری نبود را گرفت.

وی اشاره کرد: در زمان قبل از انقلاب اسلامی هیچ خانواده‌ای در مقایسه با امروز امنیت روانی و درونی نداشت اما امروز به‌ راحتی عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مسؤولان را نقد می‌کنند که در هیچ کجای جهان چنین آزادی وجود ندارد که البته باید خط قرمزها نسبت به‌نظام را رعایت کرد اما نقد منصفانه و از روی عدالت و انصاف نعمتی بزرگ است که نصیب مردم ایران اسلامی‌شده است.

*قبل از انقلاب مردم اجازه عرض اندام نداشتند

موسوی لارگانی با تأکید بر یکی دیگر از مهم‌ترین دستآوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اذعان کرد: تولید محصولات داخلی و تکیه برتوان داخلی را می‌توان نام برد چراکه قبل از انقلاب اسلامی کشور ایران واردکننده صفر بود و مردم ایران اجازه عرض‌اندام نداشتند و باید بیگانگان به‌اجبار برای آموزش آن‌ها در تمامی موارد دست‌به‌کار می‌شدند اما امروز پیشرفت‌های مختلف نظام اسلامی در صنایع مختلف با قبل از انقلاب قابل‌مقایسه نیست.

وی خاطرنشان کرد: درست است که در حال حاضر هجمه‌ها و تحریم‌های گوناگونی علیه ملت ایران وجود دارد و انکارناپذیر است اما اگر تحریم‌ها نبود امروز نمی‌توانستیم روی پای خود بایستیم و اگر در بسیاری موارد خودکفا شده‌ایم به دلیل این است که مردم در مقابل زیاده‌خواهی بیگانگان مقاومت کردند و جبهه استکبار و رژیم صهیونیستی را به‌زانو درآوردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان ادامه داد: اگر امروزه مشاهده می‌کنیم که مردم با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و رکود در کشور حاکم است به دلیل این بوده که بسیاری از افراد سر جای خود نیستند و با تغییر دولت‌ها بسیاری از مدیران تغییر می‌کنند به دلیل این‌که بوروکراسی اداری کشور را فلج کرده است چراکه اگر به نخبگان علمی و مدیرتی بیش از گذشته بها دهیم قطعاً این قبیل مشکلات هم حل خواهد شد.

وی بیان داشت: اگر مسؤولان در هر جایگاهی احساس وظیفه کنند و تمام تلاش خود را در رفع دغدغه‌ها و مطالبات  مردم قرار دهند و مردم را از خود بدانند قطعاً مشکلات اقتصادی و معیشتی هم مشکل‌ساز نخواهد بود چراکه رهبر معظم انقلاب بارها در طول سال‌های متوالی در اهمیت به اقتصاد مقاومتی هشدارهای خود را بیان کردند اما انگار کسی گوش شنوا ندارد.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه بحث مدیرتی در کشور ضعیف است، اظهار داشت: با موازی کاری ادارات در کل کشور مشکلات و چالش‌های فراوانی در عرصه‌های اجرایی ایجاد شده است که باید در رفع آن تلاش و کوشش کرد.

*مسؤولان برای اشتغال جوانان چاره‌ای بیندیشند

وی در پاسخ به خبرنگار فارس در رابطه با مشکل کشور در مبحث اشتغال نیز ادامه داد: وام خوداشتغالی که اخیراً با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت اختصاص بودجه‌ای مناسب از صندوق توسعه ملی برای بحث اشتغال اختصاص داده‌ شده است می‌تواند مشکلات اشتغال در روستاها را حل کند به‌شرط آن‌که مسؤولان برای اشتغال جوانان در نقاط دیگر هم چاره‌ای بیندیشند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: وام خوداشتغالی ۴۵درصد مخصوص کشاورزی بوده که با اختصاص بودجه مناسب به نظرمی رسد بتوان در حل بخشی از مشکلات معیشتی شهرستان فلاورجان گام برداشت چراکه رتبه فلاورجان در رابطه با تعداد روستاهای استان اصفهان دوم است.

وی در رابطه  با اولویت مردم در بودجه سال جدید از سوی دولت اظهار کرد: قطعاً مردم جایگاه ویژه‌ای دارند چراکه برای اولین بار مشاهده شد کلیات بودجه در صحن علنی مجلس رد شد و این نشان از این دارد که اکثر نمایندگان مجلس درد مردم را می‌فهمند و به حل آن اهتمام ویژه دارند که جزئیات بررسی آن از طریق رسانه‌ها در  اختیار عموم  مردم قرار گرفت.

موسوی لارگانی با اشاره به آیین افتتاحیه کلنگ‌زنی پروژه ورودی شهرستان فلاورجان بیان کرد: این طرح طی سال‌های متوالی و با بحثی کارشناسانه موردبررسی قرار گرفت و امید است با قول مساعد متولیان امر به ثمر برسد اما باعث تأسف است که چنین پروژه مهمی که می‌تواند بخش مهمی از مشکلات عبور و مرور مردم و دسترسی بهتر به نقاط مختلف شهرستان را حل کند مورد سوءاستفاده و جنجال‌آفرینی عده‌ای که دنبال سیاسی کردن موضوع هستند، بوده است.

وی ادامه داد: در رفع مطالبات مردم و دغدغه‌های آنان لازم است که تمامی مسؤولان در کنار هم به خواسته‌های مردم توجه کنند و تنها هدف خود را خدمت به آنان قرار دهند و از روی هوا و هوس قضاوت نکنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در پایان با دعوت مردم جهت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه اشاره کرد: مردم شهرستان فلاورجان و استان همانند کل کشور متمایزتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی شرکت خواهند کرد و افتخارآمیزترین روز را به ثبت خواهند رساند چراکه برای این انقلاب و نظام خون‌های بسیاری داده‌اند و اجازه سوءاستفاده دشمنان را نخواهند داد اما نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که مسؤولان نیز باید نسبت به رفع دغدغه‌های مردم اهتمام ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/فارس

درج دیدگاه

آخرین اخبار