• کدخبر: 75659
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
استاندار اصفهان:

شهرداری قطار شهری را تکمیل کند/ موتورهای برقی جایگزین بنزینی‌ها شوند

استاندار اصفهان گفت: شهرداری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و بحث قطار شهری را تکمیل کند.

به گزارش اصفهان بیدار، محسن مهرعلیزاده روز گذشته در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ترافیکی شهر اصفهان اظهار کرد: پس از گذشت ۳۹ سال می‌توان نگاهی به کارنامه خود داشته باشیم که چقدر توانستیم در ابعاد مختلف پیش برویم و چقدر به آن چیزهایی که به خاطرش انقلاب کردیم رسیدیم.

وی افزود: خوشحالی به صرف ابراز آن، هنر نیست و قدردانی از این نعمت الهی بر این است که انسان دقت کند چه میزان در مسؤولیتی که برعهده داشته است تلاش کرده است.

استاندار اصفهان گفت: بیش از هر نهاد دیگری شهرداری با مردم در رابطه است، فرد از خانه که بیرون می‌آید می‌بیند شهر چه ارتباطی با وی برقرار می‌کند، شهر یک موجود زنده است و انسان‌ها با شهر ارتباط ایجاد می‌کنند و شهر نیز به صورت متقابل همین‌طور است.

وی خاطرنشان کرد: هر چه شهروندان احساس کنند شهر و شهرداری برای آنان امکاناتی فراهم کرده، شهر به شهروندان لبخند می‌زند شهروندان نیز به شهر لبخند خواهند زد؛ کسانی که در شهرداری کار می‌کنند بیشترین ارتباط را با شهروند دارند.

مهرعلیزاده بیان داشت: مهم‌ترین نهاد فرهنگی برای توسعه ارتباطات فرهنگی شهرداری است، مسأله ترافیک شهر یکی از مسائل اساسی شهر است، حل مسأله ترافیک به میزان زیادی در ارتباطات مردم تأثیر دارد؛ بخش عمده‌ای از فرهنگ عمومی را شهر می‌سازد.

وی تأکید کرد: سیستم جایزه‌ای ساده‌ای برای شهروندی که خوب رانندگی می‌کند می‌تواند شهروند را تشویق کند، شهرداری در مسائل فرهنگی بیشترین نقش را دارد.

 استاندار اصفهان تصریح کرد: ایران در بعد مسائل فرهنگی خیلی غنی است اما نباید در گذشته بمانیم، ظرفیت‌های فرهنگی ایرانی خیلی بالا بوده است، در هیچ کجا به اندازه ایران مردم به شکل دلی اسلام را نپذیرفتند و به ایرانی بودن و مسلمان بودن ایرانی‌ها افتخار می‌کنیم.

وی با مخاطب قرار دادن شهرداری اصفهان ادامه داد: از هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و بحث قطارهای شهری را تکمیل کنید.

مهرعلیزاده با اشاره به اضافه شدن ۵۰ دستگاه اتوبوس تشریح کرد: این تعداد اتوبوس خیلی کم است، با این تعداد به جایی نمی‌رسیم؛ باید بخش خصوصی را دخیل کنیم، تا هم استاندارهای جهانی رعایت شود، هم مردم راحت باشند و هم اتوبوس‌های خراب از مسیر حذف شوند.

وی عنوان کرد: در راستای کاهش آلودگی هوا در تلاش هستیم تا از آلایندگی‌های ناشی از ریزگردها بسیار خطرناک جلوگیری کنیم؛ یک موتورسیکلت ۱۲۵ سی‌سی معمولی آلایندگی به اندازه ۴ تا ۵ خودرو دارد که آمار وحشتناکی است و در شهر اصفهان حدود ۱ میلیون موتورسیکلت وجود دارد؛ کافی است تسهیلات را فراهم کنیم تا در یک زمان‌بندی مشخص موتورسیکلت‌های موجود را با موتورسیکلت‌های برقی عوض کنیم.

استاندار اصفهان ابراز داشت: با توجه به طمع‌هایی که معاندان در مسیر اعتراض‌های داخل خانه پدر و فرزندی انجام دادند و به عنوان جیره‌خور دشمنان مردم ایران تیرشان به سنگ خورد، مردم فردا به خیابان‌ها بیایند و بگویند ما دین، نظام، استقلال، آرامش، آسایش و جمهوری اسلامی را دوست داریم و آن را با هیچ چیز معاوضه نمی‌کنیم.

انتهای پیام/فارس

درج دیدگاه

آخرین اخبار