• کدخبر: 75748
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۱۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
نائب رئیس شورای شهر اصفهان اعلام کرد

۵۰اولویت در بودجه سال ۹۷/ خرید اتوبوس برقی و اعتبار گردشگری برای اولین بار در ردیف بودجه قرار گرفت

نایب رییس شورای شهر اصفهان گفت: یک و هزار ۲۷۰ میلیارد تومان از بودجه سه هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۳۹۷ به حمل و نقل اختصاص داده شده است.

به گزارش اصفهان بیدار، علیرضا نصراصفهانی در گفت و گویی اظهار کرد: ۵۰اولویت در بودجه سال ۹۷ مد نظر قرار داده شد و بر اساس اولویت ها بودجه ریزی صورت گرفته است.

وی افزود: کاهش آلاینده های زیست محیطی، افزایش کیفیت زیست محیطی، توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه فضای سبز، گسترش مکان های تفرجگاهی در شهر، توسعه زیرساخت های گردشگری که امروز به عنوان یک صنعت پاک در دنیا مطرح است و در نهایت افزایش برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی جزو موارد دارای اولویت هستند و تلاش شده است تا بودجه را به سمت این اولویت ها ببریم.

نایب رییس شورای اصفهان تصریح کرد: حدود هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان از بودجه سه هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۳۹۷ به بخش حمل و نقل اختصاص پیدا کرده است که شامل ۷۳۰ میلیارد تومان آن برای قطار شهری و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان آن به خرید اتوبوس برقی و غیر برقی اختصاص داده شده است.

نصراصفهانی ادامه داد: امسال برای نخستین بار تخصیص بودجه برای خرید اتوبوس برقی و اعتبار برای گردشگری در شورای شهر مطرح شد و در ردیف بودجه قرار گرفت..

وی اظهار کرد: امسال در خصوص بحث انرژی خورشیدی اتفاقاتی افتاد تا تامین برق مورد نیاز خود را از طریق انرژی خورشیدی دنبال کنیم. در ابتدا باید از انرژی خورشیدی در مراکزی که متعلق به شهرداری است، بهره ببریم و متعاقب آن مردم را برای استفاده از این انرژی تشویق کنیم. به خصوص کسانی که بلند مرتبه سازی می کنند باید به سمت استفاده از انرژی خورشیدی و نصب پنل های خورشیدی بروند.

نایب رییس شورای شهر اصفهان گفت: با توجه به  آتش سوزی ساختمان پلاسکو در سال گذشته و هم چنین زلزله رخ داده در سال جاری، توجه بیش تر به مسائل ایمنی در دستور کار قرار گرفته است. در این راستا رشد حدود ۶۰ الی ۷۰ درصدی تجهیزات آتش نشانی انجام شده است و این اتفاق خوبی بود که در بودجه رخ داد.

نصراصفهانی با بیان اینکه احداث مرکز آموزش و توانمندسازی شهروندان آسیب دیده در ردیف بودجه قرار گرفته است، افزود: امیدواریم با اعتبار پنج میلیارد تومانی که در سال ۹۷ برای این مرکز در نظر گرفته شده است، هرچه زودتر احداث شده و در اختیار قرار گیرد. زیرا بر این باوریم که اگرچه نیروی انتظامیبه مشکلات خانواده های آسیب دیده هم چون اعتیاد، تکدی‌گری، کارتن‌خوابی و … رسیدگی می کند، اما آنها دوباره به جامعه بازگشته و مشکلات خود را دارند.

وی افزود: در راستای بهبود وضعیت این شهروندان به دنبال ایجاد مرکز توانمندسازی هستیم تا آنها زیر نظر اساتید مجرب و در فرایندی مشخص توانمند شده و زمینه ای برای اشتغال و مسائل مختلف آن ها ایجاد شود. در این صورت می توانیم کمی از فراوانی آسیب های اجتماعی آن ها که روز به روز خود را بیش تر در شهر نمایان می کند، کاری کنیم.

انتهای پیام/ ایسنا

درج دیدگاه

آخرین اخبار