• کدخبر: 75806
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۸ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد

اعزام ۸۰ کوهنورد متخصص به منطقه حادثه سقوط هواپیما/ جست‌وجو با کمک بالگرد در صورت مساعد بودن شرایط جوی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به تاریک شدن هوا و شرایط نامساعد جوی، باد و باران عملیات متوقف شد چرا که امکان عملیات وجود ندارد، اگر شرایط اقلمی اجازه دهد فردا عملیات امداد و نجات با حضور بالگردها انجام خواهد شد.

به گزارش اصفهان بیدار، منصور شیشه‌فروش شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به محض اعلام خبر هواپیما، مدیریت بحران اصفهان تشکیل جلسه داد و سناریوی کنترل حادثه و شناسایی به دستگاه‌ها ابلاغ شد و مأموریت پیدا کردند در منطقه حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ تیم مرکب از ۶۰۰ نفر در منطقه حصور دارند و بر اساس اعلام مختصاتی که به ما رسیده بود عملیات امداد و نجات آغاز شد، افزود: با وجود شرایط نامساعد جوی نیروهای عملیاتی کار خود را انجام دادند و بازدید زمینی از مناطق به عمل آمد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: با توجه به تاریک شدن هوا و شرایط نامساعد جوی، باد و باران عملیات متوقف شد چرا که امکان عملیات وجود ندارد؛ اگر شرایط اقلمی اجازه دهد فردا عملیات امداد و نجات با حضور بالگردها انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: الان هم در محل بخشداری بیده حضور داریم و جلسه مدیریت بحران با حضور عوامل سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر و فوریت‌های پزشکی برگزار شد و با ستاد بحران کشور هم هماهنگ هستیم؛ همچنین با استان‌های مجاور هم هماهنگی به عمل آمد.

شیشه‌فروش تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان عملیات جست‌وجو را با توجه به شرایط جوی انجام دهیم؛ همه استعدادهای امدادی به کار گرفته شده است تا عملیات جست‌وجو با بهترین شرایط انجام شود.

وی در خصوص احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما نیز اضافه کرد: هیچ چیزی دور از انتظار نیست، اگر لطف و اراده خداود باشد امکان زنده ماندن سرنشینان هواپیما هم وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: زمان اتمام عملیات بستگی به شرایط آب و هوایی دارد ولی تیم امدادی مشخص شده است و امشب همه وظایف دستگاه‌ها نیز مشخص خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۸۰ نفر کوهنورد متخصص اعزام شده‌اند که بر اسا برنامه عمل خواهند کرد.

انتهای پیام/ فارس

درج دیدگاه

آخرین اخبار