• کدخبر: 75812
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
شهردار اصفهان:

کسانی که از شعار «برای ایران» نگران بودند مخالف ایران نباشند!/ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه سال آینده به مترو اختصاص یافت

شهردار اصفهان در پاسخ به انتقادها به شعار «برای ایران» شهرداری در دهه فجر، گفت: از امام راحل شنیده ایم که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر و ایجاد این کلیدواژه براساس همین شعار بود.

به گزارش اصفهان بیدار، قدرت الله نوروزی در بیست و سومین جلسه شورای شهر با بیان اینکه از دی ماه امسال برای بزرگداشت دهه فجر جلسه ای با حضور معاونان و مدیران شهری داشتیم، اظهار کرد: در این جلسه تصویب شد که ستادی برای این بزرگداشت برپا شود و برنامه ها با قوت پیگیری شود.

شهردار اصفهان با اشاره به تاکیدهایی که بر محله محور بودن این جشن ها وجود داشت، عنوان کرد: تاکید ویژه ای در این جلسه بر فعالیت هیئت ها، سمن ها و مردم صورت گرفت.

تاکید بر کاهش هزینه ها در دهه فجر

وی با اشاره به تاکیدی که بر کاهش هزینه ها در این جشن صورت گرفت، عنوان کرد: به دنبال این بودیم که در کنار این کاهش هزینه ها خلافیت ها را در برگزاری این جشن ها بالا ببریم.

نوروری با اشاره به دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت کشور، تصریح کرد: برای مشارکت بیشتر نسل جوان در این مراسم ها باید خلاقیت به خرج داد.

اجرای بیش از ۵۰ برنامه در دهه فجر

نوروزی با اشاره به حضور یکپارچه کارکنان شهرداری در مراسم ۲۲ بهمن، گفت: ستاد برگزاری برنامه با یک انسجام خوب در این برنامه حضور داشت.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: درباره کلیدواژه «برای ایران» تبلیغات خوبی صورت گرفت هر چند این شعار در یک فضای سلبی صورت نگرفت.

شعار «برای ایران» در امتداد سخنان امام راحل(ره) بود

وی در توضیح این شعار گفت: ما از امام راحل شنیده ایم که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر و ایجاد این کلیدواژه براساس همین شعار بود.

کسانی که از این شعار نگران بودند، مخالف ایران نباشند

شهردار اصفهان، با بیان اینکه هیچ سو نیتی در این کار نبوده است، عنوان کرد: برادرانی که از این شعار نگران بودند، مخالف ایران نباشند و بدانند استقلال در دل خود ایران را دارد.

وی ادامه داد: از تمام کسانی که تریبون در اختیار دارند، استدعا دارم اگر حرکتی با ذائقه آن ها سازگاری ندارد بلافاصله قضاوت نکنند.

نوروزی ادامه داد: شما خودتان ۱۴ سال شاهد حضور دیگران بودید، آیا پیش از ما حقوق ها عقب نمی افتاد؛ اگر در آن موقعی که کارگران نیز دچار این مشکلات بودند سخن می گفتید، ایرادی به آن نبود، اما چرا به یکباره این طرح ها صورت می گیرد.

اجرای تبلیغات تکمیلی پس از انتقاد امام جمعه

نوروزی با بیان اینکه عدالت در عداوت مهم است، خاطرنشان کرد: آن جایی هم که امام جمعه محترم صحبتی کردند، این صحبت را پسندیده دیدیم و تبلیغات تکمیلی را دنبال کردیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: این گونه نقد را می پذیریم ولی نقدی که همه چیز را زیرسوال ببرد نمی پذیریم.

نوروزی با بیان اینکه چرا حضور یکپارچه مردم را در دهه فجر قدر نمی دانید، عنوان کرد: این شعار برای تقویت از شعارهایی بود که جوانان وطن ۴۰ سال پیش جان خود را برای آن باختند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه یکی از راه های افزایش نشاط اجتماعی ایجاد برنامه های شاد برای مردم است، عنوان کرد: در طول دهه فجر به عنوان یک دوره مبارک برنامه های شاد برای افزایش نشاط اجتماعی در شهر اجرا شد.

سررسید وام ها و اوراق مشارکت دلیل افزایش بودجه جاری است

شهردار اصفهان، با بیان اینکه اگرچه بودجه جاری امسال بیشتر شده است، اما در واقع کم تر است، اظهار کرد: سررسید وام ها و اوراق مشارکت شهرداری در سال آینده دلیل افزایش بودجه جاری است.

نوروزی با بیان اینکه یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه شهر اصفهان است، عنوان کرد: بودجه معاونت خدمات شهری ۴۹۰ میلیارد تومان مانند سال گذشته است که البته در این زمینه مدیریت هزینه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: معاونت خدمات اجتماعی سال گذشته ۱۱۴ میلیارد ریال بوده است که امسال ۸۰ میلیارد تومان شده است.

بودجه امسال  سه هزار میلیارد تومان است

شهردار اصفهان عنوان کرد: بودجه امسال در مجموع به سه هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: سال ۹۷ یکی از کارهای اصلی اولویت بندی بودجه ها است که با این کار از تعهدات بدون اعتبار جلوگیری می کنیم و به کلیه معاونت ها اعلام کردیم که هیچ پروژه ای را بدون اعتبار آغاز نکنیم.

نوروزی با بیان اینکه خط دو مترو قرار بود ۱۷ سال پیش آغاز بشود، عنوان کرد: امروز این خط را آغاز کردیم و به دنبال هستیم که از اعتبارات بانک های داخلی برای احداث آن، استفاده کنیم.

تلاش برای جذب ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق برای مترو اصفهان

وی ادامه داد: برای خط مترو به دنبال ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت هستیم که جلسه ای در این زمینه فردا با بانک مرکزی خواهیم داشت.

شهردار اصفهان با بیان اینکه به همین دلیل یک هزار و ۲۰۰ میلیارد از بودجه به زیر زمین رفته است، خاطرنشان کرد: ۸۱۷ میلیارد تومان از این بودجه مخصوص مترو است که قرار بود ۱۷ سال پیش اجرا شود.

نوروزی با بیان اینکه با هزاران میلیارد بدهی و تورم نیروی انسانی در شهرداری مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: اگر در برخی از شرکت های زیر مجموعه حقوق های معوقه وجود دارد به این دوره اختصاص ندارد.

شهردار اصفهان ادامه داد: از اعضای شورای شهر تقاضا دارم به شهرداری در اجرای چارت جدید شهرداری کمک کنند اجرای این طرح تبعاتی دارند.

تشکیل کارگروه جذب درآمدهای پایدار

شهردار اصفهان در رابطه افزایش درآمدهای پایدار، عنوان کرد: برای این کار یک کارگروه ویژه تشکیل دادیم تا بتواند برای پروژه ها و برنامه ها جذب سرمایه اقداماتی انجام دهد.

وی با بیان اینکه از ابتدای مسئولیت به پیشواز احیای زاینده رود رفتم، عنوان کرد: برای اولین بار در این رابطه برای مقام معظم رهبری نامه تخصصی و براساس تمام جوانب فنی نوشتیم.

مسئله آب زاینده رود در تالاب گاوخونی حل می شود

نوروزی با بیان اینکه مسئله آب زاینده رود در تالاب گاوخونی حل می شود، خاطرنشان کرد: در همین زمینه به طور مستمر در جلسات با استاندار در رابطه با مسئله آب صحبت کردیم.

وی با بیان اینکه تلاش های ما برای حل سد تونل سوم زاینده رود است، اظهار کرد: حل مسئله آب با این نگاه می تواند التیامی برای دل های شکسته کشاورزان باشند.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

درج دیدگاه

آخرین اخبار