• کدخبر: 75830
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۶
استاد حوزه علمیه:

ترویج عفاف مصداق ادامه راه شهدای عزیز است/ رسانه ها به وظیفه خود در قبال شهدا عمل نمی کنند

استاد حوزه علمیه، با اشاره به حمایت برخی جریانات از کشف حجاب، اظهار کرد: شهدا در میان ما نیستند، اما راه آن ها بسته نشده است و پیام شهدا برای جامعه امروز پاکی و پاکدامنی و تلاش برای ترویج آن از طریق آگاه کردن جوانان ‏است. ‏

به گزارش اصفهان بیدار، حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی، در مراسم بزرگداشت سرداران و بیش از ۷۰۰ شهید شهرستان شاهین شهر و میمه، بهترین حاجت خلق اول و آخر را بر اساس روایات، شهادت دانست و اظهار کرد: رسول اکرم(ص) می فرمایند انبیاء الهی جز در درجه نبوت هیچ امتیازی نسبت به شهدایی که با جان و مالشان در راه خدا جهاد کرده اند، ندارند.

کارشناس برنامه سمت خدا، افزود: جهاد بابی از ابواب خداوند است که آن را برای اولیای خاص خود باز کرده است و امیرالمؤمنین(ع) می فرمایند که هیچ قومی در آستانه خانه خود با دشمنش نجنگید، مگر آنکه خوار و ذلیل شد، این حدیث گرانقدر بزرگی کار شهدای اسلام و انقلاب در عزت بخشیدن به کشور و ملت را روشن می کند.

وی با بیان اینکه یاد شهدا در جامعه امروز منحصر به مراسم یادواره شهدا شده است، تصریح کرد: متأسفانه رسانه ها در کشور ما به رسالت خود در معرفی و گرامیداشت یاد و راه شهدا به خوبی عمل نمی کنند، در حالی که باید این سرمایه ها برای نسل جوان نمایش داده شود.

حجت الاسلام حسینی قمی، با اشاره به زحمات و مصائب فراوان جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس، ابراز کرد: برخی از جانبازان اعصاب و روان و خانواده هایشان مرارت هایی می کشند که تصورش هم برای مردم عادی بسیار سخت است.

استاد حوزه علمیه، با بیان کم کاری مسئولان و رسانه ها در تجلیل از والدین شهدا و بهره گیری از وجود آن ها، گفت: پدر شهیدی داشتیم که سه فرزندش در فاصله ۴۰ روز به شهادت رسیدند اما متأسفانه قدر بسیاری از این عزیزان را ندانستیم و امروز در بین ما نیستند.

وی بیت المال و مبارزه با فساد اقتصادی را از دغدغه های مهم شهدای انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: امروز می توانیم راه شهدا را ادامه دهیم و همان مسیری  که آن ها طی می کردند را در پیش بگیریم، اما بایدبدانیم شهدا در میان ما نیستند، اما راه آن ها بسته نشده است.

حجت الاسلام حسینی قمی، با اشاره به حکمت ۴۷۸ نهج البلاغه، با بیان اینکه پیام شهدا برای جامعه امروز پاکی و پاکدامنی است، افزود: حجاب و عفاف برای زنان و حیا و پاکی چشم برای مردان راه شهیدان است، بگونه ای که در روایات ائمه معصومین(ع) ارزش جوانی که امکانات گناه را در اختیار دارد و از گناه دوری می کند برابر اجر شهید ذکر شده است.

استاد حوزه علمیه، با بیان اینکه شهید اولین نفری است که وارد بهشت می شود، گفت: امروز شاهد آن هستیم که کشف حجاب مورد حمایت برخی رسانه ها  افراد داخلی قرار می گیرد و این برای خانواده های شهدا بسیار دردناک است و عقوبت سختی به دنبال خواهد داشت.

وی انگیزه شهدا از جانفشانی در راه خدا را حفظ دین و حریم عفاف و حجاب دانست و ابراز کرد: اگر می خواهیم خون شهدا را پایمال نکنیم و قدردان آن ها باشیم، باید فکری به حال عفاف در جامعه کنیم و با قول نرم و زیبا با جوانان و مردم در این باره سخن بگوییم و آن ها را به حقیقت دین آگاه کنیم.

انتهای پیام/ شاهین پرس

درج دیدگاه

آخرین اخبار