• کدخبر: 75876
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۳۷ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳

ساعات فعالیت مراکز تفریحی ناژوان در نوروز اعلام شد

مدیرطرح ساماندهی ناژوان گفت: ساعات کار مراکز تفریحی ناژوان همچون آکواریوم، باغ پروانه ها، باغ خزندگان، باغ پرندگان و موزه پروانه اعلام شد.

به گزارش اصفهان بیدار، حسن شفیعی در گفت و گویی اظهار کرد: پارک جنگلی ناژوان به عنوان ریه تنفسی اصفهان علاوه بر جاذبه‌های طبیعی به دلیل وجود مراکز گردشگری – تفریحی همچون باغ پرندگان، آکواریوم، باغ خزندگان، باغ موزه پروانه ها، موزه صدف ها، تله سیژ، شهربازی و … فضای بسیار مناسبی برای گردش و تفریح مسافران و شهروندان است.

وی به ویژگی تونل آکواریوم اشاره کرد و افزود: تونل آکواریوم به طول ۳۰ متر دارای ۳۰ عدد آکواریوم­ های پنچ الی ۱۰ متری، آکواریوم­‌های لمسی و سیلندر آکواریوم­ های بزرگ و… است. در این آکواریوم‌ها گونه‌­های دریایی مختلف آب شور و آب شیرین از نقاط مختلف دنیا جمع‌­آوری و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: گردشگران برای بازدید از تونل آکواریوم می توانند از۸:۳۰ الی ۲۲ با پرداخت ۱۸ هزار تومان بازدید کنند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان در خصوص تله سیژ گفت: تله سیژ مشابه تله­ کابین است که به جای کابین و اطاقک محصور، از یک سری صندلی­ ایمن استفاده می‌­شود. تله­ سیژ ناژوان به طول حدود یک هزار و ۹۲۵ متر (رفت و برگشت ۳ هزار و ۸۵۰ متر) است و شهروندان و مسافران از ساعت ۹ صبح الی غروب آفتاب با ارایه ۲۰ هزار تومان می‌توانند بر فراز درختان حرکت کنند و از مناظر زیبای این پارک طبیعی لذت ببرند.

شفیعی با بیان اینکه موزه صدف نیز دارای دو هزار نمونه  از ۸۰۰ گونه مختلف صدف است که از آب‌های سراسر دنیا طی ۲۵ سال متمادی جمع آوری شده است، ادامه داد: شهروندان می توانند از ساعت ۸:۳۰ الی ۲۱ با پرداخت پنج هزار تومان از این مجموعه گردشگری بازید کنند.

وی با بیان اینکه مجموعه منحصر به فرد باغ پرندگان اصفهان به عنوان نخستین باغ پرندگان کشور از نظر فضاسازی به گونه ای طراحی شده که علاوه بر تأمین نیازهای زیست‌محیطی پرندگان، مناظر زیبا و دلپذیر را برای بازدید علاقه­ مندان به وجود آورده است، اضافه کرد: در این باغ بیش از ۳۵۰۰ قطعه پرنده از حدود ۲۰۰ گونه مختلف نگهداری می­ شود، شهروندان می‌توانند از پرنده‌های زیبای این مکان  از ساعت۸:۳۰ الی ۱۸:۳۰ با پرداخت ۱۲ هزار تومان بازدید کنند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با بیان اینکه باغ پروانه‌ها به عنوان یک باغ استوایی بسیار زیبا طراحی شده که در سه نقطه از آن ۴۸ عدد قاب شامل ۲۲۰۰ پروانه زیبا و رنگارنگ به نمایش گذاشته شده است،  گفت: شهروندان می توانند از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۹ و با هزینه شش هزار تومان از این مکان دیدن کنند.

وی افزود: در باغ خزندگان ۲۵ ویواریوم بزرگ و ۱۲ ویواریوم کوچک قرار دارد که در آن گونه­‌های مختلف خزندگان سمی، نیمه سمی و غیر سمی از جمله انواع مارها، سوسمارها، تمساح و … وجود دارند، شهروندان و گردشگران می‌توانند از ساعت۸:۳۰ الی ۲۱ و با مبلغ هشت هزار تومان از باغ خزندگان دیدن کنند.

شفیعی خاطرنشان کرد: شهربازی ناژوان با بیش از ۳۰ مجموعه بازی از جمله کارتینگ، سینما ۵ بعدی، پارک بادی کودکان و بزرگسالان و … ابتدای ورودی پارک جنگلی ناژوان از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۲  آماده پذیرایی از شهروندان و مسافران است.

درج دیدگاه

آخرین اخبار