• کدخبر: 75980
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۷ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۹
نباید از دلار ۵ هزارتومانی واهمه داشت/ نوسانات ارزی یک‌بار برای همیشه جراحی شود
استاندار اصفهان:

نباید از دلار ۵ هزارتومانی واهمه داشت/ نوسانات ارزی یک‌بار برای همیشه جراحی شود

استاندار اصفهان گفت: ارزش پول ملی اگر پایین بیاید صرف می‌کند، چرا که این‌طور هم سود بیشتری در صادرات نصیب کشور می‌شود و از طرفی دیگر اجناس نامرغوب چینی هم وارد کشور نمی‌شود پس دیگر نباید از قیمت دلار واهمه داشت.

به گزارش اصفهان بیدار، محسن مهرعلیزاده روز گذشته در آئین معارفه فرماندار شهرستان لنجان اظهار کرد: استان اصفهان دیار مدافعان اسلام است و حضور بیش از ۷۰۰ شهید تنها در شهرستان لنجان شاهد چنین ادعایی است.

وی با بیان اینکه جوانان دوران انقلاب عاشق و جان‌باخته حضرت امام(ره) بودند، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس جوانان پرشور و انقلابی در کشور اداره امور و جنگ را در دست داشتند و با رشادت‌های بی‌نظیر خود دستاوردهای بزرگی را برای کشور به ارمغان آوردند.

استاندار اصفهان استفاده از نیروهای جوان و خلاق در اداره امور کشور را ضروری دانست و تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که سن انسان‌ها یک محدودیتی دارد و اداره امور به جوانان خلاق و مبتکر و تنومند نیاز دارد و تنها داشتن تجربه برای مدیریت کفایت نمی‌کند.

وی با اشاره مشکلات کم‌آبی در استان اصفهان تأکید کرد: صرفه‌جویی و استفاده بهینه از منابع آبی یک امر ضروری برای کشور است و همه نهادها باید باهدف استفاده صحیح از این منابع و حفظ آن بکوشند.

مهرعلیزاده افزود: تأمین تجهیزات و ارائه راهکار برای استفاده صحیح از منابع آبی، دریافت بودجه لازم برای استفاده از چرخه‌های آب که از آن به‌عنوان پساب یا آب خاکستری نام‌برده می‌شود می‌توان ۱۰ الی ۱۵ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کرد.

وی با بیان اینکه منابع آبی به یک‌سوم مقدار مشابه خود در سنوات گذشته رسیده است، متذکر شد: صنایع بزرگ در منطقه باید با سرعت بیشتری پروژه انتقال پساب فاضلاب‌های شهری را پیش بگیرند و مردم هم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند چراکه در غیر این صورت با مشکلات بزرگی روبه‌رو خواهیم شد.

استاندار اصفهان تأکید کرد: مجتمع فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان مکلف شده‌اند که حداقل تا ۲۵ درصد در مصارف آب خود صرفه‌جویی کنند و تا پایان سال حداقل ۱۰ میلیون مترمکعب از مصارف آبی خود را از پساب شهرستان‌های اطراف تهیه کنند.

وی افزود: همه می‌دانیم آب نیست، اینکه تعدادی از مردم جلوی درب استانداری و یا فرمانداری در اعتراض به بی‌آبی اعتراض کنند که مشکلی را حل نخواهد کرد و شک نداریم که در شأن کشاورزان ما هم نیست که بخواهند در خانه‌هایشان بشینند و مقداری پول دریافت کنند، پس ضروری است تا مشکلات را اساسی حل کنیم.

مهرعلیزاده با بیان اینکه دلار ۵ هزار تومانی که وحشت ندارد، خاطرنشان کرد: ارزش پول ملی اگر پایین بیاید صرف می‌کند، چرا که این‌طور هم‌سود بیشتری در صادرات نصیب کشور می‌شود و از طرفی دیگر اجناس نامرغوب چینی هم وارد کشور نمی‌شود پس دیگر نباید از قیمت دلار واهمه داشت.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه حل کردن مشکلات نوسانات ارز مسائل اجتماعی به دنبال خواهد داشت، تشریح کرد: یک‌بار برای همیشه باید نوسان نرخ ارز جراحی و مشکل آن حل شود تا بتوانیم زودتر به چشم‌اندازهای ترسیم شده برای کشور دست‌یابیم.

انتهای پیام/ فارس

درج دیدگاه

آخرین اخبار