اصفهان بیدار

آران و بیدگل به ۴ قرق‌بان نیاز دارد

کدخبر: 76026
فروردین ۱۷, ۱۳۹۷ در ساعت ۷:۰۷ ب.ظ

به گزارش اصفهان بیدار [1]، رضا شفیعی در گفت و گویی در خصوص عملکرد اداره منابع طبیعی در سال ۹۶ و برنامه های سال جاری اظهار کرد: با عملکرد خوبی که در مقابله با افزایش قاچاق چوب، حفاظت از اراضی ملی و حفظ و مراقبت از جنگل های دست کاشت و تاغ زارها داشته ایم در سال ۹۶ مقام نخست کشور را در حفاظت از اراضی ملی به دست آورده‌ایم.
وی افزود: البته در این راه همکاری مردم آران و بیدگل انکار ناپذیر است و موثرترین مسئله بعد از آن اجرای سندهای تک برگ برای اراضی ملی بوده که از حدود ۴۰۰ هزار هکتار اراضی ملی بیش از ۸۰ هزار هکتار سند تک برگ صادر و تحویل مردم شده است.
وی تصریح کرد: با وجود موفقیت‌های به دست آمده ما در جلوگیری از قاچاق چوب و تخریب جنگل ها و تاغ زارها، همچنان با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم و در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی بیش از چند هکتار از جنگل های دست کاشت و تاغ زارها تخریب و سوزانده شد که عمدتا به دلیل سو استفاده صورت گرفته است. از هر فرصتی برای آگاهی بخشی به مردم در مورد لزوم و ضرورت این تاغ زارها برای آب و هوا و طبیعت کویر استفاده می کنیم.
وی ادامه داد: برآوردها نشان می‎دهد به حدود ۶۰ قرق بان برای عرصه ها و تاغ زارها نیاز است و آران و بیدگل با داشتن بیش از ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت و چندین هزار هکتار عرصه ملی بیش از ۴ قرق بان نیاز دارد تا بتواند بهتر و بیشتر عملیات حفظ و حفاظت از منابع طبیعی شهرستان را انجام دهد.
انتهای پیام/ ایسنا

[1] اصفهان بیدار: http://esfahanebidar.ir/