سفری ارزان به جزیره زیبای قشم

جزیر قشم بزرگ ترین جزیره ایران و از شاخته شده ترین جزیره های کشورمان است که در استان هرمزگان قرار گرفته است. این جزیره طبیعتی بکر و زیبا دارد و تاریخ آن به درازای دوران ساسانیان است. مدت زیادی است که این جزیره ی جنوبی به مقصد گردشگری بسیاری از ایرانی ها و توریست های خارجی تبدیل شده است. اگر قصد دارید تا سفر به قشم کنید اطلاعاتی درباره ی این که چه زمانی  برای رفتن مناسب تر است، از چه جاهایی باید دیدن کرد و چه هزینه هایی را باید متقبل شد داشته باشید. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت ما قصد داریم یک راهنمای سفر ارزان به قشم برای هر مسافری نیاز است را ارائه دهیم.

 

آپلود عکس

 

سفر ارزان به جزیره زیبای قشم

یکی از تاثیرگذارترین عوامل در کاهش هزینه های سفر به قشم یا هر مقصد دیگر، دقت در انتخاب زمان و فصل سفر می باشد. در نتیجه در همان ابتدای راه باید با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی مقصدتان، ببینید که کدام روز و ماه از سال بیشتر توسط گردشگران مورد توجه قرار میگیرد و درست همان روزها را از برنامه ی شروع سفر حذف کنید.

برای مثال، شرایط آب و هوایی قشم شرایط مناسبی را برای سفرهای زمستانی و همچنین نوروزی فراهم میکند و در این روزها شاهد حضور تعداد بسیار زیاد گردشگر در این جزیره و جزایر اطراف آن خواهید بود. نکته ی مهم اینکه، در این مواقع هزینه هایتان چند برابر سایر روزهای سال خواهد بود، اما اگر شما هم دوست دارید تا زیباترین چهره ی قشم را در بهترین شرایط آب و هوایی مشاهده کنید، باید به دنبال ارزان ترین راه سفر به جزیره قشم باشید

آپلود عکس

 

تور ارزان قشم

برای کاهش هزینه سفر به قشم باید به دنبال تور ارزان قشم باشید. تور ارزان قشم را عمدتا در روزهای گرم تابستان و رزوهای آخر اسفندماه می‌یابید. اگر اهل تور لحظه آخری هستید، چمدانتان آماده باشد. به محض اینکه تور لحظه آخری قشم را به قیمت مناسب یافتید، راهی شوید.

اما اگر از آن دسته افراد هستید که ترجیح می‌دهید به جای تور، خودتان برنامه‎های سفرتان را بچینید، باید به دنبال بلیط هواپیما قشم باشید. بلیط هواپیما ارزان قشم را هم مثل تور در تابستان و روزهای آخر اسفندماه راحت‌تر پیدا می‌کنید. علاوه بر این پس از تعطیلات نوروز و تعطیلات تابستان هم احتمالا بلیط ارزان قشم را آسان‌تر می‌خرید.

 

آپلود عکس

 

تفریحات رایگان قشم

با شنیدن نام تفریحات دریایی، اغلب افراد به یاد جزیره ی کیش خواهند افتاد، اما واقعیت این است که تفریحات دریایی قشم هم به اندازه ی کیش هیجان انگیز و متنوع هستند و شما در سفر به قشم می توانید از تفریحات رایگان قشم نیز استفاده نمایید. یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین تفریحات دریایی قشم، غواصی و مرور زندگی زیر آب این جزیره می باشد. تنوع بسیار بالا در گونه های آبزیان، عروس دریایی، اسفنج، صدف های ریز و درشت و نرم تنان، هر کدام به تنهایی دلیل خوبی برای غواصی می باشد و به همین خاطر است که مراکز آموزش غواصی زیادی در این جزیره وجود دارد و با آموزش ۳ ساعته شما را برای یکی از هیجان انگیزترین تفریحات قشم آماده می کنند.

 

آپلود عکس

 

قایق سواری در قشم

علاوه بر غواصی، تفریحات دریایی دیگری مانند قایق سواری، جت اسکی، بناناسواری و شاتل در جزیره ی قشم با قیمت مناسب وجود دارند که هیجان آنها کمتر از تفریحات کیش نیست. پیشنهاد می کنیم، به هر دلیل که به قشم سفر کردید، قایق سواری و سفر به جزایر هرمز، ناز و هنگام و تماشای رقص دلفین ها را از دست ندهید و یکی از بهترین تصاویر را در آلبوم زندگی تان ثبت کنید.