مقایسه چانگان cs35 و جک s3 از همه نظر

هشت آپلود
مقایسه چانگان CS35 و جک S3 در این مقاله برای کاربران علاقه‌مند به خودرو و کراس اوورهای چینی پرطرفدار انجام می‌شود. بازار خودرو ایران در حال حاضر جولانگاه برندها ی تولید کننده خودرو در چین می‌باشد . این تولیدات با توجه به قیمت‌های بسیار مناسب ‌تر نسبت به خودروهای اروپایی و داشتن کیفیت لازم جایگاه خاصی در بین کاربران ایرانی پیدا کرده‌اند. البته تنوع بالای این محصولات نیز باعث شده تا انتخاب میان آن‌ها کمی سخت باشد.

چانگان برندی آشنا نه فقط در ایران بلکه در بازارهای اروپا بوده و جک هم از جمله مدل‌هایی است که در سال‌های اخیر تولیدات ویژه ای را به بازار ایران معرفی کرده و تبدیل به یکی از رایج ترین خودروهای خیابان‌های ایران شده است. با این حال تصمیم گرفتیم تا در این مقاله گذری هر چند مختصر اما مفید به ساخت و مشخصات این دو مدل زیبا و جذاب بزنیم.

مقایسه چانگان CS35 و جک S3 در طراحی ظاهری
هشت آپلود
اولین گزینه‌ای که کاربران باید برای انتخاب میان یکی از این دو در ذهن خود آن را حل کنند، شکل ظاهری و طراحی‌های داخلی آن‌ها است. هر دو این مدل‌ها با زیبایی خاصی طراحی شده و جذابیت‌های مربوط به خود را دارند. هر چند انتخاب طراحی و زیبایی ظاهری در هر وسیله‌ای و برای هر کس بیشتر به دید و سلیقه شخصی وی بستگی دارد اما با این حال می‌توانیم نظر خود را در این باره بیان کنیم. جک در طراحی بدنه S3 در قسمت جلو، خیلی دست به خلاقیت‌های خاصی نزده اما چراغ‌های جلو کوچکی که در دو طرف سپر خودرو قرار دارند کل سپر جلو را شبیه به برخی از مدل‌های لکسوز به نمایش می‌گذارند. البته ابعاد کوچک این کراس اوور کمی مانع از کامل شدن زیبایی این طراحی شده است.
چانگان اما در معرفی CS35 به سمت خودروهای کلاسیک اروپایی رفته و فرمی رایج اما دوست‌داشتنی برای قسمت جلو این خودرو طراحی کرده است. با وجود اینکه نظر خود ما درباره طراحی ظاهری بدنه این خودروها کمی متمایل به چانگان CS35 است اما در کل مقایسه چانگان CS35 و جک S3 را در شکل ظاهری به خود شما عزیزان واگذار می‌نماییم. بهترین تصمیم در این باره را خود کاربر می‌تواند اتخاذ نماید.

مقایسه چانگان CS35 و جک S3 در فضای داخل خودرو

هشت آپلود
چینی ها انکار جز همین یک طرح ساده و بهینه طرح دیگری برای قسمت داخلی خودروهای خود ندارند. هر چقدر که به مغز خود فشار می‌آوریم طراحی متفاوتی غیر از این طراحی داخلی در کراس اوورهای چینی به یاد نمی‌آوریم. با این حساب باید متوجه شده باشید که در انتخاب میان یکی از این دو در طراحی داخلی کار خیلی راحتی خواهید داشت. فضای قرار گیری پاها، راحتی صندلی‌ها و المان های دیگری که می‌توان از آن‌ها در مقایسه چانگان CS35 و جک S3 در قسمت داخلی آن‌ها استفاده کرد، چیزی جز برابری برای این دو به دنبال ندارد.

مقایسه چانگان CS35 و جک S3 در مشخصات فنی

این قسمت از مقایسه چانگان CS35 و جک S3 احتمالا جذاب ترین بخش آن است. از اول هم باید به این بخش می‌آمدیم. بیایید یکی‌یکی جذابیت‌های این دو کراس اوور را در مشخصات فنی با هم مرور کنیم.
در مصرف سوخت چانگان با 7 و جک با 8 ، چانگان عملکرد بهتری را به ثبت رسانده است. هر چند میزان مصرف سوخت در خودروهای چینی اصولا خیلی بالا نیست در این دو مدل هم اختلاف فاحشی از این بابت مشاهده نمی‌شود. بخش دوم مقایسه چانگان CS35 و جک S3 به بررسی 0 تا 100 آن‌ها مربوط می‌شود. برای یک خودرو شاسی‌بلند در ج اعداد 14 و 165 جلوی شتاب 0 تا 100 چندان جذاب و درخور به نظر نمی‌رسد. هر چند در این مقایسه چانگان عملکرد بهتری دارد اما در کل هیچ‌کدام از این دو خودرو از این نظر چندان جذاب نیست.
چانگان CS35 با حداکثر سرعت 180 و جک S3 هم با حداکثر سرعت 175 کیلومتر قابلیت پیمایش جاده ای دارند. 5 کیلومتر هم معیار خیلی شاخصی برای برتری دادن یکی از این دو نسبت به دیگری نیست.
در سیستم ترمز، این دو مدل اختلاف زیادی با هم نداشته و مشخصاتی نزدیک به همی را دارا می‌باشند. اما در بخش موتور چانگان با استفاده از یک موتور 1.6 لیتری با قدرت 124 اسب بخار در مقابل موتور 1.5 لیتری با قدرت 107 اسب بخاری جک، کیفیت بهتری را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

جمع‌بندی از مقایسه چانگان CS35 و جک S3

در یک جمع‌بندی کلی می‌توانیم ادعا کنیم که در این قیمت نزدیک به هم این دو کراس اوور چینی تفاوت‌های فاحشی با هم ندارند. در درجه اول سلیقه فردی در طراحی ظاهر و در درجه دوم هم مشخصات فنی نزدیک به هم این دو مدل نشان می‌دهد که کاربران باید در انتخاب بین آن‌ها خیلی وسواس نداشته باشند.

منبع: چانگان cs35 زیر ذره بین